Zpívání nad Nežárkou 2009 – odzpíváno...

14.09.2009 22:59

Rád bych se s vámi podělil o pocity z podzimně laděného festiválku, který jsme si dovolili s kapelou uspořádat ve dvoře ZUŠ v Jindřichově Hradci v sobotu 12. 9. 2009.

Musím přiznat, že když jsme se rozhodovali něco podobného uskutečnit, vůbec jsme netušili, co všechno příprava takového malého festiválku obnáší. O to víc si dnes vážím všech pořadatelů, které jsem kdy potkal a nebo ještě potkám...

K velkému snížení optimismu pak dochází, když po půlročních přípravách vstáváte v den festivalu a z nebe se spouští proudy vod. Stavba zastřešení tedy probíhala již na mokrém pódiu. Nicméně se počasí umoudřilo (snad k tomu přispěla i naše tvrdohlavost, protože jsme chtěli, aby festival proběhl venku) a nakonec déšť ustal a festival mohl v klidu začít bez větších vad na kráse.

Jsem moc rád, že všechny kapely dorazily a zahrály (Bonsai č.3, Jen tak tak, Quanti Minoris, 4ZDI, Epy de Mye, X-tet). Hráli jste báječně a bylo moc fajn, že jsme spolu mohli strávit sobotu a s některými i část neděle. Díky!

Poděkovat bych chtěl i všem, kdo nám pomohli se zajištěním celého festiválku buď finančně nebo radou či vlastním přičiněním. Vaše pomoc pro nás byla velmi důležitá.

Doufám, že festiválek splnil to, co se od něj mohlo očekávat. Byl to nultý ročník a my víme, že všechno se dá vylepšovat.... Pokusíme se také co nejdříve zpracovat fotky, které umístíme na stránky naší kapely a na stránky festivalu.

Pro mne bylo příjemné potkat se nejen s kamarády muzikanty, ale vůbec se všemi, kdo k nám našli cestu. Pevně věřím, že se za rok (11. 9. 2010) u nás v Hradci zase sejdeme...

Už dnes se na vás těším!

Štěpán

(Napsáno pro stránky skupiny X-TET)

Zpět