Kdo bude hrát v letošním roce

12.02.2013 22:00


 

X-tet

Pořádající skupina bude tradičně otvírat. Pokud někdo potřebuje získat informace, otevřere si jejich web www.x-tet.cz.

 

(X-tet na finále autorské soutěže Mezinírodního kola Porty 2012 v Ústí nad Labem)

 

HLUBOKÉ  NEDOROZUMĚNÍ

Tramská skupina zkušených muzikantů "ošlehaných" hodinami jamů. Jejich písničky jsou pevně ukontveny v hodnotách oslavovaných trampingem. Styl je však plně současný. Krásně to popsal p. Miloš Keller v recenzi jejich prvního alba:
"Prostě jsem při poslechu alba měl opakovaný významný pocit, že poslouchám Hoptropáky nebo Hoboes. Hop trop pro lidský rozměr písní, Hoboes pak pro vnitřní poselství, obě skupiny pak pro melodickou stavbu písní."

 

(Hluboké nedorozumění na Folkové růži 2012)

 

JARRET

Špičková liberecká folkroková skupina (s častými výlety do jiných žánrových krabiček) je osobitým prvkem na folkové scéně. Sesbírala řadu ocenění a vystupovala (a vystupuje) na prestižních festivalech. Díky tomu si vytvořila bohaté posluchačské zázemí. Její vystoupení má mnoho podob. Od velmi tvrdé až k čistě akustické. Každý koncert je tak osobitým zážitkem.

 

(fotka z webu skupiny)

 

SLUNOVRAT

Folková skupina kolem Petra Šotty a jeho ženy Jitky. Oba jsou vynikajícími muzikanty (učí také na ZUŠ) a Petr navíc zkušený autor písiček (pro sebe, coby sólového písničkáře, i pro další stoková uskupení).
Když si k tomu přidáte fakta, že i další hostující členové kapely mají za sebou pestrou hudební kariéru, určitě vás nepřekvapí, jak je muzika skupiny vyzrálá a písničky svou křehkostí a šafmem přímo pohladí.
 

 (Foto z webu skupiny: Snímek ze studia v Českých Budějovicích se zvukařem Petrem Michalem (červené tričko) a režisérem (a muzikantem) Petrem Novotným (khaki tričko)).
 

 

ŠÁNTRÉ

Folkové trio, jehož křehké písničky se silným přesahem do jazzu nejsou lacině vystavěné. Pozorný posluchač si však přijde na své.


(profilová fotka z webu skupiny)

 

ŠIMÍČKOVÁ-CICVÁREK

Co říci k tomuto duu? Lada Šimíčková je úžasná a osobitá písničkářka, Ivo Cicvárek výborný autor i vynikající interpret. A dohromaty se to umocňuje.

 

(foto z webu skupiny)

 

 

Zpět